O czym pamiętać, stosując halogenowe żarówki Narva?

W reflektorach świateł mijania i drogowych, światłach przeciwmgielnych, a także w światłach pozycyjnych, stopu i kierunkowskazach, w nowoczesnych pojazdach powszechnie stosuje się różne rodzaje żarówek halogenowych. To tanie i trwałe źródła światła o małej mocy, ale dużej efektywności świetlnej. Przykładem są halogenowe żarówki Narva dedykowane wielu współczesnym pojazdom, dostępne w dużej różnorodności modeli, również w wersjach o przedłużonej trwałości.

Jaka jest średnia trwałość żarówki halogenowej?

Przeciętna żywotność najtańszych, najbardziej podstawowych wersji samochodowych żarówek Narva (halogenowych) wynosi około 400 godzin, przy czym należy podkreślić, że jest to wartość uśredniona. W wielu przypadkach takie żarówki mogą świecić znacznie dłużej, ale przy niewłaściwym montażu lub w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej, ich żywotność może znacząco się skrócić. Typowym błędem przy montażu halogenowej żarówki Narva lub dowolnie innej żarówki halogenowej w aucie jest jej otłuszczenie palcami. Gdy na powierzchni szklanej bańki pozostawimy tłuste odciski palców, wówczas czas działania żarówki może się skrócić. Tłuste plamy przyczyniają się do miejscowego nagrzewania szkła i zwiększają ryzyko przepalenia żarnika. Dlatego wszystkie żarówki halogenowe powinno instalować się w rękawiczkach, a w przypadku zabrudzenia szkła należy pamiętać o jego odtłuszczeniu.

Samochodowe żarówki halogenowe o większej żywotności

W sprzedaży dostępne są zarówno tradycyjne, jak i specjalne wersje motoryzacyjnych żarówek halogenowych, które charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. Większość producentów opisuje tego typu żarówki poprzez umieszczenie na ich opakowaniu napisu informującego o zwiększonej żywotności produktu. Żarówki Narva o przedłużonej żywotności uzupełnione są dopiskiem Long Life. W tej kategorii produktów znaleźć można m.in. najbardziej popularne modele żarówek halogenowych z dwoma żarnikami H4 oraz jednowłóknowe żarówki H1. Pod adresem https://esklep.pesta.com.pl/producers/narva dostępnych jest wiele rodzajów halogenów Narva pasujących do współczesnych samochodów i innych kategorii pojazdów, w tym żarówki tradycyjne i charakteryzujące się zwiększoną trwałością.

Niezależnie od marki, na trwałość halogenowych żarówek samochodowych największy wpływ ma ich prawidłowy montaż. Ważna jest również sprawność instalacji elektrycznej w aucie i charakter dróg, po jakich najczęściej się poruszamy. Kupując żarówkę Narva i instalując ją w reflektorze, należy uważać, by nie zanieczyścić jej powierzchni i dobrze osadzić ją w gnieździe.